Home

Vstavač nachový

ORCHIS PURPUREA Huds

Vstavač nachový - Abecedazahrady

KYTKOVNÍK: Vstavač nachový - Neviditelný pe

 1. vstavač nachový - PP chotuc-jaro 19. Popis. vstavač nachový je náš nejmohutnější vstavač a zároveň jeden z nejkrásnějších. v čechách roste roztroušeně, hojnější je na moravě. je to zvláště chráněný druh - silně ohrožený... https://igor-74.rajce.idnes.cz/PP_chotuc-jaro_18
 2. vstavač vojenský (O. militaris) vstavač kukačka či vstavač obecný (O. morio) vstavač bledý (O. pallens) vstavač bahenní (O. palustris) vstavač nachový (O. purpurea) vstavač trojzubý (O. tridentata) v. osmahlý letní (O. ustulata aestivalis) vstavač osmahlý (O. ustulata ustulata
 3. Orchis purpurea (vstavač nachový) odkvétající v lesním podrostu - 29.5.2015 (PP Báň, Chlumecko) Popis. Přírodní památka Báň jsem navtívil jen jako rychlou zastávku kvůli již odkvétajícím vstavačům nachovým. O pár set metrů dál na západ na druhé straně silnice se nachází NPR Kněžičky s ještě bohatím.
 4. Vstavač nachový a korálice trojklanná, 2013. Popis. Tak jsem se po několika letech vypravil na mně dobře, ale obecně málo známou lokalitu s výskytem vstavače nachového. Byl jsem potěšen péčí o stráň, stejně jako množstvím rozkvetlých rostlin. Místo kochání jsem spíš fotil, ale nějak mi to moc nešlo. Měl jsem se víc kochat
 5. Vstavač nachový. více . 0. 0. Facebook Twitter Zkopírovat adresu. Spustit prezentaci Nahlásit album. Pokračujte v prohlížení.

Pokračujte v prohlížení. Další alba autora. Podobná alb Vstavač nachový 2020. Orchidej. více . 1. 0. Facebook Twitter Zkopírovat adresu. Spustit prezentaci Nahlásit album. V České republice je téměř tisícovka lokalit, které jsou zařazeny do projektu NATURA 2000. Dostaly se tedy na seznam přírodního bohatství celého evroého kontinentu. Zasluhují zvláštní pozornost a ochranu. Možná ani netušíte, že právě za vašimi humny roste popelivka. Vstavač nachový - Orchis purpurea. více . 0. 4. Facebook Twitter Zkopírovat adresu. Spustit prezentaci Nahlásit album. Vstavač nachový - Orchis purpurea. Fotky; O albu; Fotodárky 0.

PR Milská stráň- vstavač nachový (orchis purpurea) více . 1. 6. Facebook Twitter Zkopírovat adresu. Spustit prezentaci Nahlásit album. PR Milská stráň- vstavač nachový (orchis purpurea) Fotky; O albu; Fotodárky Akce. Vstavač nachový. Zdroj: Ondřej Kořínek. NEJNOVĚJŠÍ VIDEO NA DENÍKU Střevo už nepraskne. Mladík s půlkou těla si vyzkoušel vysněný vozík, je nadšený . Přečíst článek. Daniel Křeček, který žije jen s polovinou těla, testuje v Rakousku nový vozík..

Vstavač nachový - Wikiwan

 1. Vstavač nachový. Zdroj: Ondřej Kořínek. NEJNOVĚJŠÍ VIDEO NA DENÍKU VIDEO: Strážníci zveřejnili záznam běsnění šíleného střelce z benzinky. Přečíst článek. Řádění nepříčetného útočníka na trutnovské benzince. Zdroj: Městská policie Trutnov.
 2. Vstavač nachový 2014. více . 1. 2. Facebook Twitter Zkopírovat adresu. Spustit prezentaci Nahlásit album. Pokračujte v prohlížení.
 3. Cestou do práce jsem si kousek zajel a navštívil velice zajímavou lokalitu. Leží kousek od Brna a roste na ní asi 9 druhů orchidejí. Měl jsem štěstí na vstavač nachový, ale podle pysku se asi spíš jedná o křížence se vstavačem vojenským. Určitě se jde o nejbizardnější místo, kde jsem videl orchidej
 4. Buďte součástí největší české sociální sítě zaměřené na sdílení fotografií

8.5.´16 Vstavač nachový - Jirka Dolejš - album na Rajčet

VSTAVAČ NACHOVÝ // Orchideje se na mých oblíbených lokalitách teprve probouzejí k plné kráse a bude to chtít ještě tak týden. Jedna už ale svou krásu odhalila, vzrůstem naše největší orchidej -.. Orchis purpurea (vstavač nachový) a vstavač zvrhlý - 7.5.2019 (PP Roviny, Vyškovsko) Kousek za NPP Malhotky se nacházejí ještě dvě podoné lokality - PP Roviny (necápu proč se to tak jmenuje :-) ) a PP Hašky. Na druhou z jmenovaných už nezbyl čas - nachází se tam ale víceméně obdobné druhy, jako v NPP Malhotky a PP Roviny Nymbursko: Třemdava bílá, vstavač nachový a kamejka modronachová na stráni u Dymokur - 22.5.2020. více . 17. 63. Facebook Twitter Zkopírovat adresu. Spustit prezentaci Nahlásit album.

Vstavač nachový. Foto: Petr Hůla Aktuálně.cz - kompletní zpravodajství, zprávy z domova i ze světa. Přírodní klenoty Křivoklátska, které za rok ochrání nový národní park. 13 / 30 Přehled fotografií. Mlok skvrnitý. Foto: Petr Hůla. Babočka admirál. Foto: Petr Hůla. Čáp černý. Tato zoologická a hlaně botanicky významná lokalita se nachází ve východních Čechách nedaleko Košumberku a lze na ní najít vstavač nachový, střevíčník pantoflíček, okrotici bílou, lilii zlatohlávek, sasanku lesní a další zajímavé rostliny

This page was last edited on 1 July 2018, at 20:50. Files are available under licenses specified on their description page. All structured data from the file and property namespaces is available under the Creative Commons CC0 License; all unstructured text is available under the Creative Commons Attribution-ShareAlike License; additional terms may apply ORCHIS PURPUREA Huds. - vstavač nachový / vstavač purpurový. Autor Lubomír Rak | 7. 7. 2007. Syn.: Orchis fusca Jacq., Orchis maxima K. Koch, Orchis moravica Jacq. Rozšíření: Je rozšířen v Evropě (chybí ve východní části), severní Africe a v Malé Asii, v Čechách se vyskytuje v Českém krasu, Českém středohoří a v. Vstavač nachový je zařazen mezi silně ohrožené druhy rostlin ČR (C2), zákonem je zvláště chráněný jako silně ohrožený taxon (§2). Ohrožen je zejména zánikem vhodných lokalit (např. zarůstáním dřevinami) a také díky jeho dekorativnímu vzhledu dochází k bezohlednému trhání či vykopávání do zahrádek.

vstavač nachový - PR milská stráň-jaro 20 - igor henych

Vstavač nachový: Vytrvalá bylina z čeledi vstavačovitých (Orchidaceae) - náš největší vstavač dorůstající i přes půl metru (výjimečně téměř metr) výšky, s přízemní růžicí vztyčených lesklých listů a přímou nevětvenou lodyhou zakončenou hroznem květů Vstavač nachový má mezi českými orchidejemi další unikát. Je mezi nimi jednoznačně největší, výjimkou nejsou rostliny vysoké 100 cm. Což dokládá poslední přiložená fotografie kde je můj syn Oliver, jinak tradiční asistent pro práci s odraznou deskou a stíněním prudce oslněných rostlin Kvete od-do : Květen - Červen: Barva květu : růžová: Popis : Popis: Statná voňavá trvalka, dorůstající 30 až 70cm výšky. Květy jsou.

Živé srdce Evropy: Vstavač nachový — iVysílání — Česká

Poměrně velký a silně ohrožený druh vstavače často rostoucí i v listnatých lesích tvoří na lokalitě Bílé stráně u Litoměřic silnou a stabilní populaci Vstavač nachový, jedna z českých orchidejí, je vytrvalá bylina z čeledi vstavačovitých. Přízemní listy má světle zelené, obvejčité, lesklé. Velké, husté květenství, rozkvétající v květnu, je nejdříve kuželovité, později široce válcovité, složené z mnoha květů

Vstavač Nachový Orchidej. 29 25 23. Tulipány Květina Květ. 24 24 0. Mandala Barvy Květinov. V přírodní rezervaci zvané Na Černčí v současné době kvete například tořič hmyzonosný. Jedná se o jednu z našich orchidejí, která se v České republice vyskytuje velmi vzácně a patří mezi kriticky ohrožené. Objevuje se tu také vstavač nachový, vemeník dvoulistý, vstavač osmahlý nebo různé druhy kruštíku 575 Likes, 19 Comments - Petr Bambousek (@sulasulacom) on Instagram: VSTAVAČ NACHOVÝ // Orchideje se na mých oblíbených lokalitách teprve probouzejí k plné kráse a bud Vstavač nachový - můj úplně první druh orchideje, který jsem ve svém životě fotil (už je to víc jak deset let:). Tento druh náleží do kategorie silně ohrožených druhů (C2) Vstavač vojenskýVstavačeZpravidla během druhé květnové dekády rozkvétají statné vstavače.Oba zdejší druhy kvetou současně, ale vstavač nachový (Orchis purpurea)má vždy zřetelný předstih oproti vstavači vojenskému (Orchismilitaris)

vstavač nachový - PP chotuc-jaro 19 - igor henych - album

 1. by Anna Kratochvílová | May 13, 2015-Jun 3, 2020 | 16 photo
 2. Définitions de Vstavač nachový, synonymes, antonymes, dérivés de Vstavač nachový, dictionnaire analogique de Vstavač nachový (tchèque
 3. Vstavač nachový. Zdroj: Libor Ambrozek. Hlavinka horská. Zdroj: Libor Ambrozek. Hlavinka horská. Zdroj: Libor Ambrozek. NEJNOVĚJŠÍ VIDEO NA DENÍKU VIDEO: Dny řemesel v Rožnově bavily, lidé tancovali i v dešti. Přečíst článek. Dny řemesel v Rožnově pod Radhoštěm, 1. srpna 2021.
 4. ik Duka posvětil ve Vsetíně zvony.

V lesním podrostu a na světlinách rostou střevíčník pantoflíček (Cypripedium calceolus), vstavač bledý (Orchis pallens), vstavač nachový (Orchis purpurea), vemeník dvoulistý (Platanthera bifolia), kruštík růžkatý (Epipactis muelleri) a další Orchidej fialová je vzpřímený růst, a to je 30 - 70 cm vysoká bylina mimořádně muže dorust až do 90 cm na výšku. Země má dvě kulovité až vejčité hlízy, stonek je silný a v jeho spodní části muže mít až 12 mm v pruměru. Listy jsou seskupeny v dolní části stonků a výše je stonek, více či méně bez listu a nafialovělé barvy. Listy jsou vejčité-podlouhlé. Vstavač nachový. Zdroj: Libor Ambrozek. Hlavinka horská. Zdroj: Libor Ambrozek. NEJNOVĚJŠÍ VIDEO NA DENÍKU K jako Kohoutovice: na sídlišti v Brně vysekali z trávy obří písmeno, podívejte. Přečíst článek. Metodu mozaikové seče vyzkoušeli v Kohoutovicích.. Vstavač nachový. Zdroj: Libor Ambrozek. Hlavinka horská. Zdroj: Libor Ambrozek. NEJNOVĚJŠÍ VIDEO NA DENÍKU VIDEO: Plkače zvládly náročnější terén, na závod v Josefově lákala i švagrová . Přečíst článek. vstavač nachový . Sivický les leží v nadmořské výšce 272-420 m na vrcholových plošinách a svazích mezi cementárnou a vápencovým kamenolomem Mokrá, vzájemně propojených dopravníkem. V mapě ho nenajdete, na západě je ohraničen obcí Mokrá-Horákov, na severu komunikací vedoucí z Mokré-Horákova do Hostěnic, na.

Vstavač nachový (Orchis purpurea) | Michal Vytlačil

Vstavač nachový. Zdroj: Libor Ambrozek. Hlavinka horská. Zdroj: Libor Ambrozek. NEJNOVĚJŠÍ VIDEO NA DENÍKU VIDEO: V tornádem zničeném lese uvízl důchodce, hledal ho vrtulník s termovizí . Přečíst článek. Vrtulník ztraceného seniora vypátral a následně i převezl do hodonínské nemocnice.. V úvodu byl zmíněn nejnápadnější druh - vstavač nachový (Orchis purpurea). WikiMatrix Podle výsledků průzkumu terénu z roku 2003 roste Pod Benáteckým vrchem silně ohrožený vstavač obecný (Orchis morio) a hořeček nahořklý (Gentianella amarella) Vstavač mužský. Zdroj: Libor Ambrozek Vstavač nachový. Zdroj: Libor Ambrozek. Hlavinka horská. Zdroj: Libor Ambrozek. Hlavinka horská. Zdroj: Libor Ambrozek. NEJNOVĚJŠÍ VIDEO NA DENÍKU Střípky ze Spícího města. Díl osmnáctý: Prázdné ulice v lockdownu. Přečíst článek. Vstavač nachový. Zdroj: Libor Ambrozek. Hlavinka horská. Zdroj: Libor Ambrozek. Hlavinka horská. Zdroj: Libor Ambrozek. NEJNOVĚJŠÍ VIDEO NA DENÍKU Střípky ze Spícího města. Díl dvacátý: Roušky ve filmu. Přečíst článek. Roušky ve filmu i v reálu. PP Chotuc, 16.5.2013 Vstavač nachový (Orchis purpurea) - C2b, §2 Klokoč zpeřený (Staphylea pinnata) - C

Vstavač - Wikipedi

Vstavač osmahlý je vytrvalá bylina z rodu vstavačovitých , která v České republice patří ke kriticky ohroženým druhům naší květeny. Rostliny dosahující výšky 20-40 cm rostou na slunných loukách a pastvinách , které jsou chudé na živiny. Kvete od května do června v podobě hustých válcovitých klasů, na kterých jsou tmavě červená poupata, která po. Vstavač nachový (Orchis purpurea) V.-VI., Vstavač nachový je nápadný růžovofialovým květem s hnědočervenou přilbou. Může dosahovat výšky až 90 cm. Druh je variabilní v barvě.

Orchis purpurea (vstavač nachový) na PP Báň a okolí - 8.5.2020 (Nymbursko) slavek-m Po nějaké době jsem opět navštívil tuto krásnou lokalitu vstavače nachového - tentokrát v jiné, západní, části. Škoda, že bylo tak hezké počasí a ostré světlo :- Prohlédněte si alba na téma - orchis pallens. Získáte tak jedinečnou inspiraci ze stovek českých alb, nahraných každý den na Rajče. Objevujte, hodnoťte a komentujte Okno. Color Černé Bílé Červené Zelené Modré Žluté Fialové Azurové Transparency Průhledné Poloprůhledné Neprůhledné. Velikost písma. 50% 75% 100% 125% 150% 175% 200% 300% 400%. Okraje písma. Bez okraje Zvýšený Propadlý Rovnoměrný Stínovaný. Rodina písma

Video: Orchis purpurea (vstavač nachový) odkvétající v lesním

V úvodu byl zmíněn nejnápadnější druh - vstavač nachový (Orchis purpurea). Podle výsledků průzkumu terénu z roku 2003 roste Pod Benáteckým vrchem silně ohrožený vstavač obecný (Orchis morio) a hořeček nahořklý (Gentianella amarella) Janoch info.cz added 14 new photos to the album: Poznej svoje město (Přeštice). January 23 at 7:17 AM ·. Poznej svoje město (23.1.2021 Přeštice) Poznej svoje město - naučná a poznávací procházka po památkách a důležitých místech v Přešticích proběhla dne 23.1.2021 v rámci projektu Rozvoj sociálních služeb KKC

Prohlédněte si alba na téma - len,zvonky. Získáte tak jedinečnou inspiraci ze stovek českých alb, nahraných každý den na Rajče. Objevujte, hodnoťte a komentujte CHKO Bílé Karpaty CHKO a BR Bílé Karpaty Bilaterální CHKO, vyhlášena: 3.11.1980 3 okresy (Hodonín, Uherské Hradiště, Zlín) Výměra 715 km2 Délka SV - JZ: 80 km Nadm. výška: 175 - 970 m (Velká Javořina 970 m n.m.) Biosférická rezervace UNESCO: 15.4.1996 Důvod ochrany Velká druhová biodiverzita a zachovalost lučních a lesních společenstev (teplomilné šípákové. Obsahy (2) Projekt dvou set dvouminutových televizních spotů. Každý díl upozorní na jeden přírodní fenomén České republiky, významný z hlediska celého kontinentu. Naše země je vnímána jako území s řadou biotopů, živočišných druhů a ekosystémů, jejichž zachování je celoevroým zájmem. V rámci soustavy. Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Jana Beránková. Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz; ISSN 1802-4785. Provozuje Národní ústav pro vzdělávání, školské poradenské zařízení a zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků (NÚV)

Vstavač nachový a korálice trojklanná, 2013 - vladar006

Orchis purpurea (vstavač nachový) na PP Báň a okolí - 8.5.2020 (Nymbursko) slavek-m Po nějaké době jsem opět navštívil tuto krásnou lokalitu vstavače nachového - tentokrát v jiné, západní, části Vstavač nachový Příroda / 0 komentáře Jaro je v plném proudu, a tak si nikdy nezapomenu pořídit pár fotografií překrásných květin, které zdobí naši zeměkouli vstavač nachový - Orchis purpurea vstavač obecný - Orchis morio vstavač osmahlý - Orchis ustulata vstavač vojenský - Orchis militaris všivec bahenní - Pedicularis palustris všivec mokřadní - Pedicularis sylvatica záraza síťnatá - Orobanche reticulat This Pin was discovered by Bev Smith. Discover (and save!) your own Pins on Pinterest

Vstavač nachový - hadec - album na Rajčet

 1. Seznam dílů: Bekasina otavní | Beskydští amoniti | Bledule jarní | Blýskavka žlutá | Borovice blatka | Bozkovské dolomitové jeskyně | Bradáček srdčitý.
 2. Průvodcem světem orchidejí. Search and overview.
 3. Jetzt teilnehmen am CEWE Fotowettbewerb zum Thema CEWE Photo Award 2021 und attraktive Preise gewinnen! | Wettbewerbslaufzeit: 18.05.2020 - 31.05.202
 4. Filmová databáze (FDb.cz) - TV program vašich oblíbených stanic ČT1, ČT2, NOVA, Prima, Nova Action, Prima HD, ČT 3
 5. Jako většina našich zástupců čeledi je vstavač nachový opylován hmyzem. Tomu je přizpůsoben nejen tvar květů, ale také strategie šíření pylových zrn. Pyl je slepen dohromady v takzvanou brylku (pollinium). Poté, co na květ usedne opylovač, se na něj brylky přilepí a jsou s hmyzem odneseny na další květ
 6. Roste ve světlých listnatých lesích nížin a pahorkatin. Houbaření - Herbář - Vstavač nachový (Orchis purpurea Huds.

Vstavač nachový (Orchidaceae Juss. - vstavačovité) patří v Praze bezesporu k nejvíce fotogenickým druhům (snad ještě možná trochu soupeří o prvenství s hlaváčkem jarním). V Praze se jedná o velmi vzácný druh, který se do metropole dostává díky návaznosti na floristicky velmi bohatý Český kras Orchis purpurea - Vstavač nachový. Syn.: Orchis fusca, Orchis fuscata, Orchis jacquinii, Orchis lokiana, Orchis maxima, Orchis moravica, Strateuma grandis Slovensky: Vstavač purpurový Čeleď: Orchidaceae - vstavačovité Popis: Vytrvalá, 30 až 80 cm vysoká bylina. Její lodyha je přímá, jemně rýhovaná, zelená nebo fialová, v dolní polovině olistěná, v horní často bezlistá

Flóra České republiky, mapy rozšíření a vlastnosti rostlinných druhů. Vegetační jednotky ČR, jejich popis, mapy a druhové složení. Data ke stažení Vstavač nachový a jeho časté křížení. Vstavač nachový dorůstá výšky 30-70 cm. Má nafialovělé listy, seskupené ve spodní části lodyhy a bohaté květy. Listeny jsou malé a fialové barvy. Tento druh roste od nížin po pahorkatiny a to ve světlých listnatých lesích, na mýtinách nebo na okrajích lesů Fotografie Vstavač nachový vyfocená autorem (autorkou) Michal. Nikdo zatím nenapsal žádný komentář. Buďte první Vstavač mužský (Orchis mascula ssp. mascula) Vstavač osmahlý (Orchis ustulata ssp. ustulata) Hnědenec zvrhlý (Limodorum abortivum) Hlístník hnízdák (Neottia nidus-avis) Vstavač nachový (Orchis purpurea) Prstnatec pleťový (Dactylorhiza incarnata ssp. incarnata) Tořič hmyzonosný (Ophrys insectifera

Vstavač nachový a jiné kvítí - cfko - album na Rajčet

Vstavač nachový. Jedná se o náš největší vstavač, může dorůstat výšky až 90 cm. Má velké, husté květenství, složené z velkých květů. Okvětní lístky jsou nachově hnědočervené barvy, s tmavými fialovými až černými tečkami a čárkami. Pysk je bělavý nebo světle červený. Roste ve světlých převážně. Uvádějí se v metrech a vztahují se k plně vyvinutým rostlinám v generativním stavu rostoucím ve volné přírodě. Pro každý taxon jsou uvedeny dvě hodnoty: minimum (běžná dolní hranice) a maximum (běžná horní hranice). Údaje byly převzaty z Klíče ke květeně České republiky (Kaplan et al. 2019) Vstavač nachový (Orchis purpurea) je botanicky zajímavý rostlinný druh. Zastupuje vytrvalé a vyšší rostliny a je naší nejvyšší orchideou; bylina bývá 30 až 70 cm vysoká, výjimečně může dorůst až 90 cm do výšky. Tato krasavice kvete od konce dubna do června. Květy jsou nádherné, mají pestrou a výraznou kresbu.

hadí mord nachový; hlaváček jarní vstavač nachový; vstavač nachový. Définitions de Vstavač obecný, synonymes, antonymes, dérivés de Vstavač obecný, dictionnaire analogique de Vstavač obecný (tchèque Vstavač nachový (Orchis purpurea) 14. Květen 2020: Okrotice dlouholistá (Cephalanthera longifolia) 14. Květen 2020: Okrotice dlouholistá (Cephalanthera longifolia) 14. Květen 2020: Vstavač nachový (Orchis purpurea) 14. Květen 2020: Vstavač nachový (Orchis purpurea) 14. Květen 202 Vstavač nachový (Orchis purpurea) V.-VI., Vstavač nachový je nápadný růžovofialovým květem shně-dočervenou přilbou. Může dosahovat výšky až 90 cm. Druh je variabilní v barvě i ve stavbě květů. Vyhledává lesní lemy, světlé lesy a vyžaduje svěží vápni-té půdy. Je citlivý na hnojení Orchis purpurea, vstavač nachový - Chrudimsko Kvetoucí rostliny v posledních paprscích podvečerního slunce, fotografované historickým manuálním objektivem Domiron 50 mm f/2. Sony A7R, MOG Domiron 50 mm f/2, 50 mm, ISO 100, f/2, 1/250s

Vstavač nachový (Orchis purpurea) | Pavel Krásenský

Vstavač Nachový (Orchis purpurea) - Polabí Fotografie: cze-136 Vstavač nachový, okrotice bílá, střevíčník pantoflíček a hlístník hnízdák. V plném květu jsem na lokalitě nalezl právě hlístník hnízdák a okrotici bílou. Vstavač nachový byl těsně po květu a střevíčník pantoflíček také. Myslím, že příští rok se tam opět podívám a to za vstavačem nachovým. Zopakovat.

Vstavač nachový (Orchis purpurea) - NašeFlora

Vstavač nachový doba květu Vstavač vojenský - Wikipedi . Vstavač vojenský (Orchis militaris) je statná rostlina s lodyhou vysokou téměř půl metru, kvetoucí v květnu a červnu růžově-červenými pyskatými květy seřazenými v až 20 cm dlouhém květenství Vstavač kukačka se vlastně nepatří do rodu vstavač, ale do rodu. Vstavač nachový. Sdílet. Aktuality Novinky Vstavač polní: Krásná květina, která neomrzí.

Ohrožená pražská příroda: VSTAVAČ NACHOVÝ (Orchis purpureaNavrhovaná přírodní památka Skalka u TrňákuPhotoFlowers, PeKoCentrumPR DrahyLovecký areál Radějov | ZAPA Beton

Nachozeno cca 5 kilometrů s výsledkem jeden jediný vstavač nachový :-(vstavač nachový (květen 2020) Odpolední vycházka začíná u Srnčí studánky, která je součástí souboru památníků, studánek a drobných staveb na území Školního lesního podniku Masarykův les Křtiny zvaného Lesnický Slavín. Byla zbudována v roce. Vstavač nachový (Orchis purpurea) PP Včelín (25. 4. 2011) Vstavač nachový - detail květenství PP Včelín (25. 4. 2011) Geologie, půdní poměry: Geologický podklad území tvoří paleogenní sedimenty svrchního oddílu zdounecké jednotky (svrchní eocén) vnější skupiny příkrovů flyšového pásma Západních Karpat. Ve. Je jich tady pěkná řada, vedle poměrně běžných druhů tu najdeme i pravé poklady. Ty nejvzácnější zde zastupuje tořič včelonosný (Ophrys apifera), vstavač trojzubý (Neotinea tridentata), vstavač nachový (Orchis purpurea), vstavač bledý (Orchis pallens) a vstavač osmahlý (Neotinea ustulata) Vstavač nachový, silně ohrožený druh květeny České republiky, má na Milské stráni mimořádně velkou variabilitu tvaru a zbarvení květů Milská stráň je jižně orientovaný příkrý svah na opukovém podloží , s náhradními keřovými porosty s mimořádně bohatou populací vstavače nachového , zřejmě největší v. Orchis pallens - Vstavač bledý Orchis purpurea - Vstavač nachový Orchis purpurea x militaris (O. x hybrida) - Vstavač zvrhlý Orchis spitzelii - Vstavač Spitzelův Orchis tridentata ssp. tridentata - Vstavač trojzubý pravý Orchis ustulata ssp. aestivalis - Vstavač osmahlý letní Orchis ustulata ssp. ustulata - Vstavač osmahlý prav Vstavač nachový je nížinný druh vyhledávající světlé dubové lesy, lesní okraje a světliny. Pokud roste na jedné lokalitě se vstavačem vojenským, rádi se kříží. Vzniklé potomstvo má v květech různě kombinované znaky obou rodičů. Často je obtížné určit, který kousek je ještě čistý a který má již.